selected soundworks 2

by emiter

/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

      10 PLN

     

1.
Dom 06:20
2.
Alfabet 03:19
3.
4.
21/2010 (free) 10:19
5.
Miary 06:49
6.

about

1."Mobilny dom"- obiekt dźwiękowy, wystawa Nowy Dom, (Lublin, DKK Węglin, 2014).
Z zewnątrz przypomina typowy dom z lat 70./80. XX wieku. Na poziomie audio to praca oparta na dźwiękach znalezionych w mieszkaniu wypełnionym technologicznymi odgłosami, dźwiękami przedmiotów kuchennych, pracy w domu. Front przywołanego obiektu to realny budynek w Gdańsku i nawiązuje zarazem do stylistyki domów na Węglinie. Praca odbywa swoistą podróż z Gdańska do Lublina (2014) i z powrotem (2019).

2."Alfabet". Praca audio przygotowana na festiwal Obphon (Kirschau, Niemcy, 2010). Głosy: Barbara Dymiter - język niemiecki, Marcin Dymiter - język polski.

3. "Legendy pomorskie". Mikrosłuchowisko
Efekt warsztatów dźwiękowych z grupą młodzieży, (Gdańsk, 2015).

4."21/2010"
Praca na styku dokumentu i nagrań terenowych. 21 postulatów Międzyzakładowego Komiteu Strajkowego stanowi światowe dziedzictwo UNESCO. Zderzenie głosu uczestników i działaczy "Solidarności|", osób które pamiętają ten czas z dzieciństwa, czy z młodości i głos dzieci i młodzieży dla których to zdarzenia znane z lekcji historii i opowieści. Głównym celem pracy jest przypomnienie postulatów, ich brzmienia i znaczenia. Głosy rejestrowane w różnych kontekstach akustycznych. Praca przygotowana w ramach projektu Obywatel Solidarność,
(Gdańsk, 2010).

5."Miary" Praca audio przygotowana na wystawę MIARY_U_WAGI – na tropach cybernetycznego podmiotu, (Gdańsk, 2018).

6. MAGDA FRANCZAK, YAEL FRANK, "LÓD TOPNIEJE, PANI FRANKCZAK", Muzyka do wystawy, Miejsce Projektów Zachęty, (Warszawa 2014). Marcin Dymiter (koncepcja, realizacja nagrania, elektronika, głos ), Paweł Nowicki (wibrafon, gong, perkusjonalia).

credits

released February 26, 2020

license

all rights reserved

tags

about

emiter Poland

Marcin Dymiter moves within electronics and improvised music. He creates sound installations, radio plays, soundtracks for films, music for performances and public spaces. He conducts audio trainings and promotes field recording.
He is a member of Polish Association of Electroacoustic Music.
www.emiter.org
www.field-notes.pl

Photo: Dewi Anna
... more

contact / help

Contact emiter

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like emiter, you may also like: